JETFORME

Özel Jet Kiralamaya En Uygun Durumlar

26/10/2016
Hangi Etkinlikler İçin Jet Kiralamalı

Geçenlerde nişanım için yurtdışına bir aile gezisi planladım. Aile gurubumuz 12 kişi olduğu için ve etkinliğimizi biraz daha özelleştirmek için Kiralık Özel Jet ayarlamayı düşündüm.

Bunun üzerine hangi durumlarda en doğru ve en çok tercih edilen seçeneğin Özel Jet Kiralama olduğunu araştırdım. Sizlere de aşağıda ‘hangi etkinliklerde özel jet kiralanır’ listeledim.

Spor Etkinliklerinde Özel Jet Kiralama

Spor etkinliklerinde Özel Jetler vızır vızır uçuyor! Geçenlerdeki Manny Pacquiao vs Mayweather box maçında Las Vegas havaalanı Jet ile kaynıyordu. Büyük bir etkinlik olduğunda mesela; Formula 1, Dünya Kupası, Olimpiyatlar, özellikle Super Bowl, etkinliğin olduğu bölgedeki havaalanlarını özel jetlerle doldurup taşırıyor. Bu jetleri oyuncular, takım başkanları, iş adamları ve en önemlisi takımın taraftarları kullanıyor. Sıklıkla görmeye başladığımız da takımın başka şehirde gerçekleşen maçlarına taraftarların aynı lokasyona gitmek için Jet paylaşmaları. Bazı özel jet firmaları, gurup jet uçuşları ile maça özel jet paylaşım uçuşu açıyor ve bu spor etkinliği takipçilerine sunuyorlar.

Balayında Özel Jet Kiralama

Balayına gelince genelde hiçbir masraftan kaçınılmaz, haklı olarak! Özel jet paylaşmayı şimdi düşünmezseniz başka ne zaman düşüneceksiniz? Balayı ölçüsüz tatillere gidip dinlendiğiniz ve şımartıldığınız yerlerdir. Maldivlerde denizin üstünde bir bungalov kiralarsınız ya da tropik bir bölgede lüks bir otelde balayı süitini kiralarsınız. Böyle bir tatilin tadını oraya özel jet ile giderken daha da çok çıkaracaksınız! Çiftler özel jeti ıssızlığı için tercih ediyor; hem bir jete binen yolcu sayısı kıyasla çok daha az, hem de özel jet terminalinde pasaport kuyruğu kalabalığı yok ve çiftler pasaport işlemlerinden kazandıkları zamanı salon alanında birlikte dinlenerek geçiriyorlar. Jetteki ikram servisi ve ilgi de işin artısı. Balayı için özel jet paylaşım servisi kullanan yeni evliler, balayını özel jet yolculuğunun daha özel kıldığını hissediyorlar.


Bekârlığa Veda İçin Özel Jet Kiralama

Bekarlığa veda partileri genelde son özgürlük günü olarak görülür! Çoğunlukla bir haftasonu çılgınlığı yapılır, bazen Vegas’a gidilir ya da yat kiralanır. Jet kiralama maliyeti, sanıdığınız kadar büyük bir masraf olmuyor özellikle boş bacak uçuşu yakaladığınızda. Özel jetler dinlenebilmek ve gelecek maceraya dinç başlayabilmek için en iyi seçenek. Diğer taraftan, eğlenceye buluşur buluşmaz başlamak isteyen guruplar da var. Kişiler bunu bildiği için, jet kiralamanın doya doya eğlenmek için en iyi alternatif olduğuna karar vererek bekârlığa veda partisi için özel jet kiralıyorlar. Öte yandan dönüş yolunda da damat/gelin adayının toparlanabilmesi için iyi bir arkadaş jeti değerlendirebilir.


Aileler İçin Özel Jet Kiralama

Aile tatilleri için özel jet kiralama aslında çok mantıklı. Bazıları için biraz kasayı zorlayabilir ama karşılığında aldığınız avantajlar, ücreti unutturuyor. En başta, büyük bir aile gurubuysanız bütün jeti kapatabilirsiniz. Büyük bir gurup ile pasaport işlemleri ve check-in normalde uzun ve karışık iken, özel jet terminalinde sizinle özel ilgilenen servis ile işlemlerinizi çabucak ve sorunsuz hallediyorsunuz. Ayrıca kalabalık terminallerde küçük çocukların yanınızdan ayrılıp kalabalığa karışması gibi sorunlarınız ortadan kalıyor, ıssız özel jet terminallerinde çocukları takip etmeniz kolaylaşıyor.

Her Etkinlikte Özel Jet Kiralama

Durum ne olursa olsun, fist class ile uçan yolcular bazen özel jet paylaşımının bir seçenek olduğunu unutabiliyor. Jet kiralamanın sunduğu avantajlar tabii ki ‘First Class’in Ötesinde’ bir deneyim. Ama koltuk fiyatları ‘Fist Class Biletler’ den çok pahalı da değil. Eğer bir uçuşu diğer 5 yolcu ile paylaşıyorsanız, tüm jetin maliyetini 6’ya bölmüş oluyorsunuz, bu da tüm jet kiralamaya karşın maliyeti son derece düşürüyor. Bu yüzden, iş için uçsanız da, özel bir etkinliğiniz olsa da, her durumda özel jette koltuk kiralayabilirsiniz. Özel jet koltuk paylaşım platformu Jetforme’nin planlı uçuşlar ve uçuş yarat sayfalarına bir göz atabilir veya jet sahibi iseniz jetinizi kiraya verebilirsiniz.