JETFORME

Maldivler'de Unutulmaz Bir Tatil

26/10/2016
Maldivler Evleri

Maldivlerde Unutulmaz Bir Tatil

Muhteşem Maldivler; net turkuaz sular, denizin üstünde kulübeler ve bin bir turlu deniz canlısı… Durumu el verenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer!

Maldivler, Hint okyanusunda bulunan 1.192 atol ada gurubundan oluşur ve en yakın olduğu ülkeler Sri Lanka ile Hindistan’dır. Maldiv havaalanı birçok uçuşa yer vermektedir ve özellikle özel jet paylaşım uçuşlarına gittikçe artan bir trafik görmektedir. İşin en güzeli, vizenizi 30 günlüğüne vardığınızda alabiliyorsunuz. Böylece vize işlemleriyle uğraşmıyorsunuz, bir tek dönüş biletiniz ve otel rezervasyonunuzun bulunması yeterli. 
   

Havaalanı Male’dedir. Eğer oteliniz Male’de değilse, tekne veya deniz uçağıyla otelinizin bulunduğu adaya yolculuk etmeniz gerekecektir. Ama endişelenmeyin, Maldivlilerin tekneleriyle bizim arabalarımız eşdeğer yer tutar ve turistler için uçak ve yatlar bulunur. Ayrıca Male’den her yere Deniz uçağıyla 90 dakika da ulaşırsınız.

Otelinize ulaştığınızda, arkanızı yaslanın, dinlenin ve bu cenneti içinize çekin. Kumu yumuşak, beyaz ve ayağı yakmayan türden. Suyu sanki yokmuşçasına net, denizin dibini görür metrelerce derinlikteki yüzen balıkları seyredersiniz Denizin üstüne kurulu kabinlerdeyseniz, uyandığınızda kapınızdan dışarı adım atıp suya atlayabilirsiniz. Hatta bazı otellerde cam tabanlı kabinler de bulunur. Ve mutlaka deniz altı bolluğunu keşfe çıkın…

Scuba dalışın Maldivlerdeki ana aktivite olmasının bir sebebi var tabii ki. Hayatınızda 1 kere scuba yapacaksanız, burada yapmalısınız. Bir Kandi adasında dalıp vatoz balıklarını sevebilirsiniz. Veya en ilginç deniz altı canlılarına ev sahipliği yapan Thila adalarından birinde dalabilirsiniz, bazıları o kadar küçüktür ki adayı başından sonuna kadar deniz altından geçebilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun kesin bir şey vardır oda göreceğiniz balıklardan; rengârenk deniziğnesi balıkları, ıstakozlar, balina köpekbalıkları, dev mantra ray’leri, sarı tunalar, kirpi balıkları ve aslan balıkları ile hiç sıkılmayacaksınız.


Etrafınızdaki güzelliklerin tadını çıkarmak dışında, gezilere çıkabilir, turistik mağazalara uğrayabilirsiniz. Ama uyarmış olalım, turistik dükkânlarda bulunan ürünlerin çoğunluğu Maldivlerde üretilmemiştir ve Müslüman bir ülke olduğu için cuma günleri mağazaların çoğunluğu Cuma Namazı sebebiyle kapalı olur.

Sorunsuz ve keyifli bir tatil için kendinize ‘all inclusive’ otel rezervasyonu yapın ve özel jet uçuşunuzu Jetforme ile yapın. Böylelikle bu cennette hak ettiğiniz keyif ve rahatlık ile şımartılmaya izin verin.